RELACJA Z TARGÓW WORLD TRAVEL SHOW

W dniach 14- 16 października 2016 r. w Nadarzynie w okolicach Warszawy odbyły się targi turystyczne pod nazwą World Travel Show.

         Uczestnikami targów byli przedstawiciele różnych krajów, biur podróży oraz regionów Polski. Wśród wystawców na uwagę zasługują: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, National Geographic Polska, Grupa Hotelowa ORBIS, Centrum Campingowe, Lokalna Organizacja Turystyczna Region Puszczy Białowieskiej, Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce,  
         Jednym z największych stoisk było stoisko Mazowsza, które pokazało się w nowej szacie wizualnej: duże białe powierzchnie na których były ukazane duże czerwone maki.
Projekt, usytuowanie oraz kolorystyka stoiska wzbudzały zainteresowanie odwiedzających, którzy w piątek mogli usiąść przy kawiarnianych stolikach i degustować regionalne potrawy przygotowane przez Szlak Mazowieckiej Michy Szlacheckiej, w sobotę spróbować kawy zrobionej z  żołędzi, którą lubił popijać Fryderyk Chopin, zaś w niedzielę wziąć udział w konkursie związanym z Siedlcami oraz szlakiem kulinarnym. Nagrody ufundował Urząd Miasta Siedlce.
        Oprócz „Mazowieckiej Michy Szlacheckiej” reprezentowanej przez Panią Małgorzatę Borkowską z „Dworu Mościbrody” i Panią Bożenę Polak- Stojanova z „Zaścianka Polskiego” na stoisku Mazowsza zaprezentowały się również szlaki tj.: „Wielki Gościniec Litewski”, „Kraina Mistrza Twardowskiego” reprezentowane przez Panią Danutę Grodzką- Wojdynę, „Skarbiec Mazowiecki” oraz „Szlak Chopinowski”.
       Odwiedzający docenili atrakcje turystyczne miasta Siedlce. Zainteresowani zadawali konkretne pytania dotyczące oferty turystycznej miasta, kładąc nacisk na aktywną formę turystyki tj. rowerowa oraz kajakowa.
       Granicami stoiska były młode, zielone zboża i mniejsze stanowiska z przewodnikami prezentującymi foldery, broszury oraz mapy regionów.
       Największą atrakcją targów byli zaproszeni goście, z którymi spotkania odbywały się na specjalnie przygotowanych scenach. Na scenie Mazowsza wystąpił podróżnik Aleksander Doba wraz z swoim kajakiem „OLO”, opowiadający o swojej wyprawie kajakiem do o koła świata i zdobytych doświadczeniach. Po wystąpieniu była możliwość indywidualnej rozmowy z podróżnikiem.
        Innymi gości zaproszonymi na Targi byli: Martyna Wojciechowska redaktor naczelna National Geographic Polska, która prezentowała swoją najnowszą książkę Nela mała podróżniczka, opowiadająca o swoich podróżach najmłodszym uczestnikom targów, oraz Mateusz Kuśnierewicz, najlepszy polski żeglarz.
         Zaletą udziału w targach turystycznych jest zapoznanie się z ofertami innych regionów turystycznych, kosztowanie potraw regionalnych, poznanie atrakcji innych krajów, biur podróży oraz poznanie nowinek z dziedziny turystyki.
         Uczestnictwo w targach turystycznych pozwala na zawiązanie nowych kontaktów oraz wymianę informacji. Pokazuje różnorodność możliwości turystycznych.
                                                   
                                                                                                                                                                                                                               Alicja Dudek


 
 
 
powered by inmidia