Spływ kajakowy rzeką Muchawką.

Drugi Promocyjny Spływ Rzeka Muchawką 2016 Rakowiec- Żytnia. Muchawka jest Trzecią Rzeka Roku 2014 w konkursie Klubu Gaja- jedną z nielicznych pozostałych w Europie meandrujacych w granicach miasta.

W niedzielę 10.07.2016 r. 

- od godz.9.00 przydział kajaków przy młynie w Rakowcu= wylotowa z Siedlcec na Domanice
- godz. 10.00- start po gawędzie P. Stanisława Cibora- który pracował w nim i P. Wiktora Boruty potomka ostatniego młynarza.
- ok. godz. 14.30 dopłynięcie do północnego brzegu Zalewu Muchawka- za śluzą- i tam godzinna przerwa
 - godz.15.00 zamoczymy się o otwartej wodzie solidaryzując z dbającymi o ich stan w ramach BIG JUMP

Polski Klub Ekologiczny Koło 'Podlasie' w Siedlcach - współorganizator spływu- po raz kolejny włączy się aktywnie do tej międzynarodowej akcji lansowanej w Polsce przez Klub Gaja.
Zamoczymy dowolnie wybraną część ciała w naturalnej żywej wodzie na znak solidarności
z dbającymi o jej czystość.
Może znajdą się chętni do adopcji Rzeki Muchawki? Zachęcamy, pomożemy.
Jagodziankami pokrzepi nas tam Ambasador Cukiernia-Piekarnia Piotra Oleszkiewicza.

- godz.15.30 płyniemy dalej
- ok. godz. 16.30 stop przy śluzie i gawęda o Młynie Iganie P. Marcina Kułacha
- ok godz. 18.30 dopłyniemy do wsi Żytnia tam finał spływu i zdanie kajaków
- od godz. 19.00 ognisko integracyjne- z konkursami na wiersz, gawędę, inicjatywę, prezentację, wspomnienia.... lub piosenkę o Muchawce. 
Jeśli ktoś zechce dołączyć do patronów lub podzielić się: swoimi domowymi specjałami, czymś ekstra na grila, nalewką, ciastem.... to dostanie nie tylko oklaski.
Gościł nas będzie AUTOPROKURAT DARIUSZ PROKURAT , z opału DREW-DOM TARTAK JAROSŁAW GAJOWNICZEK, z posiłkiem zafundowanym przez Zakład Mięsny 'Wierzejki'.

Zgłoszenia przyjmujemy tylko z wpłatą minimum 30 zł za osobę- można zasponsorować spływ dla dowolnej ilości osób a każdą nadpłatę przekażemy na cele statutowe Polskiego Klubu Ekologicznego- na konto:
AGROMAN 08-110 Siedlce w banku 
PKO BP S.A. 50 1020 5558 1111 1017 1750 0097 
- z podaniem: imienia , nazwiska , adresu i email lub numeru telefonu i koniecznie pesel dla ubezpieczyciela- do dnia 7.07.2016r. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 
Chętni do zawiezienia po zostawione samochody na starcie lub do Siedlec dopłacają po 10 zł.
Zapraszamy też osoby posiadające własny sprzęt pływający dopuszczony do eksploatacji jeśli zaakceptują regulamin spływu i podzielą się pogodą ducha, oni wpłacają po 10 zł.

Jeśli warunki atmosferyczne- nawalny deszcz- nie pozwolą to zrealizujemy spływ w następną niedzielę 17.07.2016 r. Możemy też go powtórzyć ale komercyjnie w cenie 40 zł od osoby. 
Stopy wody pod kilem. 
Do zobaczenia na wodzie.
Uwaga: stopień trudności spływu oceniam jako średni. Przygotujcie się na kilkanaście przenosek przez tamy zbudowane przez bobry, wiatrołomy i inne budowle wodne oraz szuwary i trzcinowisko.

Dopuszczamy- po prośbach lękajacych się wielu przenosek i nie mających wolnego przedpołudnia- możliwość rozpoczęcia spływu przy Młynie Iganie o godzinie 16.00 .
Opłaty takie same tylko proszę o dopisek na przelewie : Start w Iganiach.


Kontakt z pomysłodawcą i komandorem spływu:
broker energii Roman Bareja AGROMAN
08-110 Siedlce ul. Leśna 56
roman.bareja@gmail.com tel. +48 508 371 491

Patronat honorowy: Starosta Siedlecki i Prezydent Miasta Siedlce, wsparcie otrzymamy od Gminy Siedlce , Gminy Wiśniew , ZENTIS, Ambasador Cukiernia-Piekarnia, OSP Pruszyn, Policji.
Kajaki zapewni Centrum Nurkowe Artur Abramczuk kajakisiedlce.pl i pragnący zachować anonimowość darczyńca.
 
 
powered by inmidia