Oficyna

Gastronomia, restauracja

Józefa Piłsudskiego 72
Z przyjemnością zapraszamy do restauracji OFICYNA w Siedlcach, która serwuje dania slow food

Restauracja oficyna powstała z myślą o przyjaznej i swobodnej atmosferze, z myślą o gościach szukających dobrej jakości jedzenia i o kuchni, która zaskakuje ale jest jednocześnie bardzo swojska. Swojska, bo używane są produkty naturalne, regionalne oraz sezonowe. Menu będzie zmieniane w rytm pór roku tak aby wiosną pojawiły się w nim wyczekiwane nowalijki i szparagi, by latem serwować lekkie dania pełne soczystych pomidorów, ziół i owoców leśnych, jesienią sycić grzybami, śliwkami, cukinią, dynią, a zimą rozgrzewać imbirem, korzennymi przyprawami i zawiesistymi sosami. Przygotowywane będzie dla gości to, co kucharze sami najchętniej zjedliby na lunch, na rodzinny obiad czy na elegancką kolację.

Oficyna to miejsce w którym najważniejsza jest kuchnia. Kuchnia w duchu slow food, podążająca za rytmem sezonów i tego co akurat znajduje się na pobliskim targu. Najważniejsze jest tu korzystanie ze świeżych produktów sezonowych, w miarę lokalnych oraz taki sposób przyrządzania dań aby gość miał pewność, że nie są serwowane dania mrożone czy przygotowywane z półproduktów. Aby dostosować się do tego podstawowego z założenia wymogu, szef kuchni Julian Zielonka przygotował menu bardzo krótkie, składające się z zaledwie ośmiu dań głównych, kilku zup, przystawek i sałat.

Zamysłem jest stworzenie miejsca przyjaznego rodzinie stąd planowane weekendowe rodzinne obiady, liczne udogodnienia dla dzieci i specjalne menu.
 
 
 
powered by inmidia