Serwis korzysta z plików cookies (
polityka prywatności
)
atrakcje
Zamki i Pałace
Turystyka Sakralna
Zabytki architektury drewnianej
Kościoły
Kaplice i Kapliczki
Plebanie
Cmentarze
Dzwonnice
Szlaki turystyczne
szlaki rowerowe
szlaki piesze
szlaki kajakowe
Dwory
Ratusz
Parki
Turystyka wiejska
Pozostałe Zabytki
Dreptuś
Muzea
Obiekty przyrodnicze
Pomniki
Turystyka konna
noclegi
gastronomia
galeria
szukaj wg. regionu
Ciechanowiec
Drohiczyn
Garwolin
Leśna Podlaska
Łochów
Mielnik
Ostrów Mazowiecka
Siedlce
Węgrów
o nlot
o nas
akualności NLOT
członkowie NLOT
kontakt
program działania
Statut NLOT
wydarzenia
zarząd
strona główna
>
Ostrów Mazowiecka
województwo:
mazowieckie
powiat:
ostrowski
gmina:
Ostrów Mazowiecka
Atrakcje w okolicy
Ratusz miejski w Ostrowii Mazowieckiej
Neobarokowy jednopiętrowy budynek z czterema basztami. Wybudowany dzięki staraniom burmistrza Ludwika Mieczkowskiego w 1927 r. według projektu Stefana Zwolanowskiego. Od 1975 r. ratusz jest siedzibą Urzędu Miejskiego
Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej
(0.8 km)
Wybudowany w latach 1885-1893 według projektu architektów F. Nowickiego i B. Schmidta; w stylu neogotyckim. Budowniczym był Władysław Colonna-Czosnowski z Warszawy. W ołtarzu głównym rzeźba Wniebowzięcia NMP wykonana w 1896 roku.
Kaplica cmentarna pw. św. Zofii w Ostrowi Mazowieckiej
(1.1 km)
Wybudowana ok. 1830 r. jako kaplica grobowa burgrabiny łomżyńskiej Zofii Barzykowskiej. Budowla drewniana o konstrukcji zrębowej. W kaplicy znajduje się klasycystyczny nagrobek Kajetana Barzykowskiego, sędziego pokoju oraz tablice epitafijne Antoniego Liberadzkiego zm. 1839 r. i Zuzanny Barzykowskiej zm. 1854 r.
Zespół koszarowy w Komorowie
(4.6 km)
W latach 1890-1894 wybudowano tutaj koszary dla wojsk carskich. Później od roku 1917 miała swoja siedzibę słynna Szkoła Podchorążych Piechoty. W latach 1926-29 wybudowano kościół garnizonowy.
Cmentarz jeńców radzieckich w Grądach
(11.0 km)
Położony w pobliżu wsi Grądy na terenie byłego obozu jeńców wojennych ? stalag 324, który funkcjonował od sierpnia 1941 r. Byl to jeden z największych obozów radzieckich w Generalnej Guberni. W obozie w Grądach z więzionych 120 tys. Żołnierzy zginęło ponad 80 tys. Dokoła rozciąga się kompleks lasów sosnowych, które są symbolicznym Lasem Pamięci na terenie byłego obozu jenieckiego.
Kościół parafialny pw. Św. Andrzeja Apostoła w Broku
(12.8 km)
Wybudowany w latach 1539-1540 przez biskupa Samuela Maciejowskiego, według projektu architekta Jana Babtysty z Wenecji, w stylu gotyk-renesans.
Ruiny pałacu biskupów płockich w Broku
(12.8 km)
Zamek w Broku był jedną z najciekawszych budowli wczesnobarokowych w Polsce. W XIII w. istniał tutaj gród, targ i komora celna. Na początku XVII w. prymas Henryk Firlej wzniósł tu murowany, barokowy zamek o charakterze obronnym, który na początku XVIII w.został zniszczony przez Szwedów, a w 1717 r. odbudowany przez biskupa Ludwika
Plaża, kąpielisko w Broku
(13.5 km)
Zorganizowanie w miejscowości Brok plaży wraz ze strzeżonym kąpieliskiem funkcjonującym w miesiącach lipiec-sierpień. W Broku istnieje także możliwość korzystania w miesiącach czerwiec-sierpień z basenu odkrytego zlokalizowanego na terenie Ośrodka Kultury i Rekreacji przy ul. Jana Pawła II.
Zespół klasztorny w Zarębach Kościelnych
(18.5 km)
Zespół klasztorny - wybudowany w Zarębach Kościelnych w latach 1765-1774 z fundacji Szymona Zaremby dla sprowadzonych na te ziemie w II poł. XVII w. ojców reformatów.
Sanktuarium Trójcy Świętej w Prostyni
(22.8 km)
Prostyń jest jedną z dwóch miejscowości w Polsce, gdzie objawiła się św. Anna. Opis objawienia podają archiwalne dokumenty biskupów diecezji łuskiej (Luck na Wołyniu), pochodzące z XVI w.
Kaplica murowana w Prostyni
(22.9 km)
Murowana kaplica z rzeźbą Chrystusa Ukrzyżowanego z 1835 r. jest obiektem ludowej sztuki sakralnej.
Figura Niepokalanej w Andrzejewie
(22.9 km)
Na cmentarzu kościelnym znajduje się figura przedstawiająca Maryję Pannę. Cokół pochodzi z końca XVIII w. Figurę wykonano z piaskowca na początku XX wieku.
Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince
(24.3 km)
Muzeum powstało w 1964 r. Obejmuje obszar byłych niemieckich nazistowskich obozów: Obozu Zagłady, Karnego Obozu Pracy, kopalni żwiru, Miejsca Straceń oraz tzw. "Czarnej Drogi".
Czaplowizna
(26.0 km)
Rezerwat przyrody "Czaplowizna" ma powierzchnię 213,23 ha, utworzony w roku 1980 dla ochrony naturalnego zespołu awifauny i bogatej szaty roślinnej. Rezerwat ma ogromne walory dydaktyczne i naukowe. Ze względu na konieczność zapewnienia spokoju zwierzynie zwiedzanie powinno się odbywać tylko szlakami znakowanymi.
Cmentarz Masowej Zagłady Jeńców w Ostrówku
(31.3 km)
Na pomniku upamiętniającym ofiary widnieje napis: "Cmentarz ofiar masowej zagłady jeńców radzieckich w Ostrówku. W 1941 roku hitlerowcy utworzyli na terenie fabryki obóz dla jeńców radzieckich. W obozie tym wskutek nieludzkich warunków, bestialskiego traktowania i mordowania zginęło 10 tysięcy jeńców"
Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa Tysiąclecia w Zuzeli
(31.5 km)
Zuzela - miejsce urodzin Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski (3 sierpnia 1901 r.). Późniejszy Prymas Tysiąclecia mieszkał wraz z rodzina w Zuzeli do 1910 roku.
Kościół parafialny pw. Narodzenia NMP w Kosowie Lackim
(31.8 km)
Murowany kościół parafialny pw. Narodzenia NMP. Wzniesiony w 1907 r. wg projektu architekta Józefa Piusa Dziekońskiego. Kościół wybudowany w stylu neogotyckim zaliczany jest do najokazalszych budowali sakralnych na Podlasiu.
Kolekcja Orła Godła Polskiego w Publicznym Gimnazjum w Kosowie Lackim
(32.7 km)
Kolekcja składa się z 50 wizerunków godła Polski, jakie istniały od początków polskiej państwowości. Wykonane są one ręcznie przez Leontynę i Józefa Malaszewskich z Kosowa Lackiego w postaci haftowanej i tkanej.
Rezerwat przyrody "Jegiel"
(36.5 km)
Rezerwat "Jegiel" obejmuje las o powierzchni 18,54 ha rosnący na tarasie zalewowym Bugu, na terenie dawnego koryta rzeki, która ustąpiła stąd przed wiekami. Został utworzony w roku 1981r. Pora była ostatnia, bowiem już podejmowano przygotowania do wyrębu.
Pałac Górskich w Ceranowie
(36.8 km)
Pałac wybudowany w 1877 roku. Obecnie mieści się w nim szkoła podstawowa i gimnazjum.
Kościół w Nurze
(38.3 km)
Kościół parafialny ? kościół murowany w miejscowości gminnej Nur wzniesiony w II poł. XIX w. zniszczony przez wycofujące się wojska niemieckie, odbudowa w latach 1949-66. W ołtarzu głównym obraz matki Boskiej z Dzieciątkiem z I poł. XVII wieku (w sukience z blach srebrnej).
atrakcje
Drewniany Kościół pw. Trójcy Świętej w Gończycach
Pomnik poświęcony pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Siedlcach
Ruiny pałacu biskupów płockich w Broku
Drewniany Kościół w Seroczynie (gmina Sterdyń)
Kościół parafialny pw. Narodzenia NMP w Kosowie Lackim
Dwór w Sinołęce
Kolekcja Orła Godła Polskiego w Publicznym Gimnazjum w Kosowie Lackim
Sanktuarium Maryjne w Osuchowej
więcej
obiekty / usługi
"Bufet Staropolski"
Roma
Telepizza
Zajazd Podkowa
BINDUGA Agroturystyka z tradycjami
Pokoje gościnne "u Kasi"
Mędza Grażyna- szydełkowanie
Plejada
więcej
aktualności
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
2020-12-15
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
2019-12-19
NOC ŚWIĘTOJAŃSKA GRÓDEK DWÓR NAD BUGIEM
2019-06-04
Wystawa w Pałacu w Korczewie
2019-04-28
ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
2019-04-10
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE
2018-12-22
Życzenia Świąteczne i Noworoczne
2017-12-19
Wycieczka - Czarnogóra
2017-09-01
więcej
powered by
in
midia