Wycieczka - Czarnogóra

Zapraszamy na wycieczkę 01-10 września 2017 r. - CZARNOGÓRA

Klub PTTK „Pod Ciuchcią”
zaprasza na wycieczkę

01-10 września 2017 r. - CZARNOGÓRA
Program:
1 dzień: piątek 01 września 2017 r.  Wyjazd  o godz. 15 z Przemyśla spod Pomnika Orląt Przemyskich, przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry , Chorwację do Bośni i Hercegowiny, a następnie do Czarnogóry.
2 dzień: sobota  Przerwa na toaletę poranną.  Przejazd do Sarajewa - zwiedzanie Sarajewa z polskojęzycznym przewodnikiem lokalnym, w programie: Katedra Najświętszego Serca Jezusowego,  Biblioteka Vecnica, Meczet Gazi Hursey Bey, Bazar, Most Gawriło Principa. Czas wolny na zjedzenie posiłku i zakup pamiątek. Przejazd do  Ćanj. Zakwaterowanie w hotelu (400 m. od plaży) w nadmorskiej miejscowości Ćanj na terenie Czarnogóry, ciepła kolacja, nocleg.
3 dzień; niedziela:  dzień wypoczynkowy,          
4 dzień; poniedziałek: Monastyr Ostrog - Jezioro Szkoderskie:
  Monastyr Ostrog:  wkomponowany w skałę zespól klasztorny obejmujący dolną cerkiew Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni oraz górną cerkiew Św. Krzyża,   Virpazar  spacer nad Jeziorem  Szkoderskim /Park Narodowy- rezerwat ptactwa wodnego i lilii wodnych/. Powrót do hotelu, popołudniowy pobyt wypoczynkowy. Obiadokolacja i nocleg  .         
5 dzień;  wtorek: najciekawsze  zakątki  Czarnogóry – BUDWA – KOTOR - PERAST;  
Zwiedzanie  z  polskojęzycznym przewodnikiem: Sveti Stefan: zobaczenie z tarasu widokowego niedostępnej dla turystów słynnej „wyspy-hotelu”, jednego z najbardziej ekskluzywnych nadadriatyckich kurortów, Kotor: warowne miasto nad przepiękną zatoka zwaną „Ustami Kotoru”, jego architektura to wspaniały zlepek wpływów bałkańskich i weneckich, Perast: prześliczna rybacka osada nad Zatoka Kotorską, krótki rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum,  Budva: spacer ze zwiedzaniem starówki najbardziej znanego czarnogórskiego kurortu nadmorskiego. Powrót, obiadokolacja.    
6 dzień
środa:  ALBANIA; zwiedzanie: Tirana: Plac Skanderbega Meczet Ethem Bey, Dzielnica Bloku, Kruja: Zamek Skanderbega , bazar wschodni. Szkodra, Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.    
7 dzień; Czwartek: wypoczynek do godz.13 , obiad i wyjazd do BAR- ULCINIJ; Popołudniowa wycieczka. Przejazd do miejscowości Bar. Stary Bar: spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu, usytuowanej na zboczu górskim w oddaleniu od morza. Zobaczenie bramy miejskiej, kościoła św. Katarzyny, ruin katedry św. Jerzego, miejskie obwarowania i akwedukt turecki. Udział w pikniku w gaju oliwnym z degustacją produktów lokalnych (oliwa, oliwki, miód, sery, przekąski regionalne oraz słodycze) .Przejazd do Ulcinj - miasta z klimatem Orientu, zamieszkałego w dużej części przez Albańczyków. Starówka Ulcinj usytuowana jest  na wysokim nadmorskim cyplu, otoczona murami obronnymi oraz pozostałościami nadmorskiej fortecy. Szczególnie wieczorem panuje tu niepowtarzalna atmosfera.  Powrót do hotelu ok. godz. 22,00. Nocleg.   
8 dzień; piątek: śniadanie, wypoczynek + 3godz. rejs statkiem : wzdłuż wybrzeża  Czarnogórskiego, obiadokolacja.              
9 dzień sobota:  Wczesne śniadanie
, wykwaterowanie. Przejazd do Mostaru – zwiedzanie miasta – słynny most Architekta Sinnana oraz dzielnica turecka.  Wyjazd w drogę powrotną do kraju. 10 dzień niedziela ;Przyjazd do Przemyśla godzinach rannych.
Cena zawiera:  przejazd autokarem (wc, klimatyzacja, barek kawowy), 7 noclegów Hotel*** pokoje 2,3-osobowe z łazienkami i klimatyzacją, wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji, opieka pilota-przewodnika (cała trasa), ubezpieczenie NW/KL, kawa i herbata podczas podróży, wycieczki w trakcie pobytu.   Cena nie zawiera: napoi do kolacji. Wycieczka realizowana przy współpracy z organizatorem zapewniającym odpowiednie świadczenia i  skalkulowana po minimalnych kosztach dla grupy 45 osób. W przypadku mniejszej grupy niż 45 osób  wycieczka może się nie odbyć. Potwierdzenie wyjazdu do końca kwietnia br.
Koszt wycieczki dla członków Klubu PTTK                 - 1355  zł/os.                               Koszt dla osób nie  zrzeszonych w PTTK                     - 1690 zł/os.
Zapisy  z wpłatą 100 zł tytułem rezerwacji w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 do  24 kwietnia  2017 r. Druga rata wpłaty – 255 zł do 10 maja 2017. Z uwagi na zawierane umowy i wpłaty zaliczek tytułem rezerwacji, po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.  Pozostałą kwotę należy wpłacić do 10 sierpnia 2017 r. Liczy się kolejność zapisów. Przy zapisie należy podać:  imię i nazwisko, adres,  datę urodzenia, nr paszportu i tel. (do ew. kontaktu). Na wyjazd potrzebny paszport . Dodatkowych informacji udziela Elżbieta  Sawicka  (tel. 609045446). 
                   Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”
 
 
powered by inmidia